Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Tieto úlohy nechcel nikto hrať: Slávni herci dali sklamaným režisérom košom, dnes to môžu trpko ľutovať

23.01.2018 Milly Sekulová

Napriek tomu, že sú tieto úlohy dnes ikonické, režisérom dalo ich obsadenie poriadne zabrať. Je zaujímavé, že práve v týchto rolách sa nechcel nikto objaviť.

50 odtieňov sivej 8 obrázkov vo fotogalérii 50 odtieňov sivej

Ennis Del Mar a Jack Twist

Skrotená hora

Zahrať si homosexuálneho kovboja nie je pre každého. Presvedčili sa o tom aj tvorcovia filmu Skrotená hora, ktorým dlho trvalo obsadiť hlavné postavy. Úlohy odmietli aj herci zvučných mien ako Matt Damon a Mark Wahlberg. Oscarový film si napokon zahrali Heath Ledger a Jake Gyllenhaal.

Skrotená hora 8 obrázkov vo fotogalérii Skrotená hora

Gandalf

Pán prsteňov

Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že o úlohu bradatého čarodejníka sa herci pobijú, no opak bol pravdou. Postavu pôvodne ponúkli Seanovi Connerymu, ktorý jej však vôbec nerozumel a nepresvedčil ho ani honorár šesť miliónov dolárov či 15 percent zo zisku. Roly sa nakoniec zmocnil dnes známy Ian McKellen.

Pán prsteňov 8 obrázkov vo fotogalérii Pán prsteňov

Patrick Bateman

Americké psycho

Úlohu Patricka Batemana odmietali herci jeden za druhým. Keď sa už konečne zdalo, že rolu vezme Leonardo DiCaprio, herec si to nakoniec rozmyslel a dal prednosť inému projektu. Dnes sa tak postava „amerického psychopata“ spája s menom Christiana Baleho.

Americké psycho 8 obrázkov vo fotogalérii Americké psycho

Clarice Starling

Mlčanie jahniat

Ikonická rola Clarice mohla pôvodne patriť Michelle Pfeiffer či Meg Ryan. Keďže obom scenár pre násilné scény príliš nevoňal, režisér nemal na výber a nakoniec úlohu ponúkol Jodie Foster.

Mlčanie jahniat 8 obrázkov vo fotogalérii Mlčanie jahniat

John McClane

Smrtonosná pasca

Azda najikonickejšia rola, ktorá Bruceovi Willisovi vyslúžila celosvetovú slávu, mu pôvodne vôbec nemala patriť. Herec totiž len pozbieral omrvinky zo stola po tom, ako úlohu odmietli Frank Sinatra, Sylvester Stallone, Richard Gere či Arnold Schwarzenegger.

Smrtonosná pasca 8 obrázkov vo fotogalérii Smrtonosná pasca

Michael Corleone

Krstný otec

Nájsť herca, ktorý by stvárnil Michaela Corleona, dalo tvorcom filmu poriadne zabrať. Keď postavu odmietol Martin Sheen aj Jack Nicholson, voľba padla na Al Pacina. Ani on však o svojom účinkovaní vo filme nebol úplne presvedčený a v rozhovoroch priznal, že rolu dlho zvažoval.

Krstný otec 8 obrázkov vo fotogalérii Krstný otec

Bella Swan

Twilight sága

Úloha Belly herečku Kristen Stewart preslávila po celom svete, no pôvodne sa v tejto role vôbec nemala objaviť. Až trom herečkám Bean Cobain, Emily Browning a Emmy Rossum sa knižná predloha a scenár zdali strašné, a tak ponúkanú rolu „štedro” prenechali Kristen.

Twilight sága 8 obrázkov vo fotogalérii Twilight sága

Christian Grey a Anastasia Steele

50 odtieňov sivej

Kontroverzný film plný erotiky sa už od samého začiatku spájal s poriadnou vlnou kritiky. Pre profesionálne dôvody rolu drsného milovníka Christiana odmietol Ryan Gosling či Charlie Hunnam. Rolu Anastasie zase neprijala herečka Emma Watson. Dnes tak v úlohe poznáme až ďalšie voľby v podobe Jamieho Dornana a Dakoty Johnson.

50 odtieňov sivej 8 obrázkov vo fotogalérii 50 odtieňov sivej

Tlačiť Diskusia