Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Je váš sexuálny apetít v poriadku? Tento intímny test odhalí, ako ste na tom s chuťou milovať sa

19.01.2018 bak

Ako ste na tom s vaším libidom? Patríte medzi tých, ktorí bez sexu nevydržia ani deň, alebo by ste ho nemuseli vôbec?

Sex funguje ako afrodiziakum – čím viac ho máte, tým viac ho chcete. 2 obrázky vo fotogalérii Sex funguje ako afrodiziakum – čím viac ho máte, tým viac ho chcete.

Tento test vám nastaví zrkadlo a prezradí, či vaša sexuálna iskra ešte horí alebo naopak, skôr zhasína. Kvíz priniesol Balance Magazin a pri jeho vypĺňaní budete musieť pootvoriť dvere do svojej spálne a byť k sebe úprimní. Zaznačte si vždy písmeno, ktoré vám pri každej otázke najviac vyhovuje a na konci sa dozviete, čo váš výsledok vlastne znamená.

1. Obyčajne mám chuť na sex:

a Každý deň.

b Niekoľkokrát do týždňa.

c Raz za týždeň alebo raz za dva týždne.

d Raz do mesiaca alebo menej.

2. Keď som v strese, moje libido...

a Sa nemení.

b Mení sa, ale stále sa dokážem vzrušiť.

c Je oveľa nižšie.

d Mizne.

3. Po zdravotnej stránke som:

a V dobrej fyzickej a duševnej forme.

b Som v poriadku, ale musím brať lieky.

c. Nestravujem sa najzdravšie a príliš sa nehýbem, chýba mi energia.

d Trápia ma rôzne choroby.

4. Môj vzťah s partnerom je...

a Väčšinou fajn, klape nám to.

b Bol by lepší, keby sme spolu viac komunikovali.

c V poslednom čase sme sa jeden druhému vzdialili.

d Ani jeden z nás v ňom nie je šťastný.

5. Moje telo je...

a Som naň pyšná, dokáže úžasné veci.

b Cítim sa dobre vo svojej koži.

c Cítim, že starnem.

d Necítim sa v ňom dobre.

6. Moje sexuálne fantázie...

a Mám ich veľa a rada na ne myslím, prípadne sa o ne podelím aj s partnerom.

b Ako kedy. Keď som vystresovaná, občas unikám do sveta fantázie.

c Nemám na také niečo čas, život je zložitý.

d Mávam ich, ale nikdy o nich partnerovi nepoviem.

7. Orgazmus...

a Dosiahnem ľahko a užívam si to.

b Chvíľu mi to trvá.

c Pre mňa nie je pri sexe taký podstatný.

d Čo je to?

8. Stravujem sa...

a Zdravo a vyvážene, jem veľa ovocia a zeleniny.

b Celkom zdravo, ale občas aj zhreším.

c Je tam čo vylepšovať.

d V tejto oblasti nie som príkladom.

Znížené libido môže súvisieť so zdravím, ale aj problémami vo vzťahu. 2 obrázky vo fotogalérii Znížené libido môže súvisieť so zdravím, ale aj problémami vo vzťahu.

Vaše výsledky

Väčšina odpovedí A

Silné libido

Gratulujeme, máte to, o čom viacerí len tajne snívajú. Vaša skvelá fyzická a psychická forma sa odráža aj vo vašom sexuálnom živote a do sexu sa určite nemusíte nútiť. Je pre vás prirodzenou a dôležitou súčasťou života. Zdravé libido znamená, že vaše telo a hormóny fungujú na výbornú. Teraz už len ostáva zladiť sa s partnerom, čo občas môže byť problém. Podľa prieskumu National Survey of Sexual Attitudes and Lifestyles má totiž 1 zo 4 párov problém s tým, že ich partner má nižší alebo vyšší sexuálny apetít ako oni. Ak je to aj váš prípad, neberte si to osobne, takéto odchýlky väčšinou nesúvisia s kvalitou vzťahu či celkovou spokojnosťou. Podstatné je, aby ste našli kompromis, ktorý ste schopní akceptovať obaja.

Väčšina odpovedí B

Premenlivé libido

Ak sa to s vašou chuťou na sex často mení – raz vystrelí hore a raz je kdesi v suteréne – pravdepodobne ste v hormonálnej nerovnováhe. Utlmujúci efekt na sexuálny apetít môže mať aj alkohol, drogy, niektoré lieky na predpis či antikoncepcia. Ak máte pocit, že práve toto je príčina vašej nechuti na sex, povedzte o tom svojmu lekárovi. Za sexuálnym chladom však môžu byť aj komunikačné problémy, ktoré máte s partnerom. Určite sa netúžite vrhnúť na neho po tom, čo ste sa zase pohádali pre peniaze, výchovu detí, či domáce povinnosti. Skúste to zastaviť, veci si vyjasniť a vrátiť do vzťahu intimitu. Keď sa s partnerom milujete, vďaka vylučovaným hormónom k nemu cítite aj väčšie puto. A práve to vám môže pomôcť prekonať konflikty vo vzťahu. A aj keď je sex možno tá posledná vec, na ktorú myslíte, skúste to a uvidíte, že vám to pomôže znova sa zblížiť. Vždy, keď máte chuť na partnera kričať, radšej ho na 30 sekúnd objímte a upokojíte sa natoľko, že budete schopná hovoriť s ním bez kriku.

Väčšina odpovedí C

Vyhasnuté libido

Túžba je niečo, na čo si matne spomínate, ale momentálne má vo vašom mozgu asi rovnaké miesto ako myšlienka, či ste nezabudli kúpiť psovi granule. V dlhodobom vzťahu ste upadli do rutiny a stereotypu. Dokážete zabezpečiť, aby celá rodina celý týždeň bez väčších problémov fungovala, ale na ohnivý piatkový večer s partnerom vám už nezostane energia. To, čo by ste mali urobiť, je nájsť znovu cestu k sebe a svojmu telu. Doprajte si horúci kúpeľ s príjemnou vôňou, dotýkajte sa svojho tela, prečítajte si erotickú knihu, kúpte novú erotickú hračku a fantazírujte. Uvidíte, že tá túžba vo vás niekde je, stačí sa k nej len „prekopať“. Po takýchto aktivitách určite znova zatúžite aj po partnerovi a možno sa mu budete chcieť pochváliť s tým, čo ste sa naučili.

Väčšina odpovedí D

Libido? Čo je to?

Ak ste sa našli práve tu, nezúfajte. Možno vás momentálne trápia existenčné otázky, choroba, alebo váš vzťah je v slepej uličke, a preto je sex to posledné, na čo máte chuť. Experti sa však zhodujú v tom, že sexuálny apetít sa časom mení a nulové libido nemusíte mať navždy. Sex funguje ako vlastné afrodiziakum – čím viac ho máte, tým viac ho chcete. Treba len začať. Postupne, pomaly, po drobných krôčkoch. Ak ste už dlhú dobu sexuálne abstinovali a teraz sa cítite neistá, skúste na to ísť viac hravo ako sexuálne. Výborne dokáže naštartovať a obnoviť dôveru masáž. V priebehu dňa pošlite pár správ tomu, na koho myslíte a spravte si na večer plán, v ktorom bude priestor na intimitu.

Tlačiť Diskusia (1)