Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Lacný domáci trik proti zápachu v chladničke: Postavte do nej malú šálku s TÝMTO a máte po probléme

14.02.2018 iva

V kuchyni nás rôzne zápachy vedia poriadne potrápiť, najmä, keď menej vetráme ako teraz v zime. Máme overené tipy na ich zneškodnenie.

Ako sa zbaviť zápachu v chladničke? Použite lacný domáci trik. 2 obrázky vo fotogalérii Ako sa zbaviť zápachu v chladničke? Použite lacný domáci trik.

Prášok do pečiva proti zápachu v chladničke

Aby ste mali chladničku, ktorá vonia, postavte dovnútra malú šálku s práškom do pečiva – ten nasaje všetky nepríjemné zápachy. Prášok vymeňte každé 4 týždne. Ak chcete zápachom predísť už od začiatku, chladničku po odmrazení
 a vyčistení ešte vydrhnite octovou vodou, ktorá dezinfikuje.

Chlieb proti karfiolu a kelu

Pri varení ružičkového kelu alebo karfiolu vzniká najmä
v prvých minútach varenia silný nepríjemný zápach. Odkrojte krajec chleba, položte ho na variacu sa zeleninu a spolu povarte. Chlieb na seba naviaže páchnuce látky. Aby sa nerozvaril, približne po 5 minútach ho vyberte.

Citróny proti rybám

Potom, ako ste dokončili prípravy ryby, nielen vaša kuchyňa zapácha, ale rybacinu cítiť aj z rúk a riadu, ktorý ste použili. Hrnce, panvice, príbor a pracovnú dosku pošúchajte polovičkou citróna a opláchnite vodou. Ruky si vydrhnite citrónovou šťavou. Kyselina citrónová totiž neutralizuje pachy.

Káva proti spálenému

Keď sa vám doma niečo pripáli, problémom býva, že zápach sa často drží príliš dlho v kuchyni. Vezmite trochu pomletej kávy alebo kávových zŕn, posypte nimi horúce platničky na varenie a počkajte, dokým sa zahrejú. Po celej kuchyni sa rozšíri nádherná kávová vôňa. Ako zatočiť so zápachom v domácnosti? 2 obrázky vo fotogalérii Ako zatočiť so zápachom v domácnosti?

Pomaranče proti výparom

Postarajú sa o príjemnú vôňu v kuchyni a ešte k tomu aj dobre vyzerajú: do pomaranča nahusto nastrkajte klinčeky a postavte niekam do kuchyne. Z pomaranča sa bude šíriť nádherná vôňa, ktorá neutralizuje kuchynské výpary. Približne po 5 dňoch vymeňte za nový. Ak by ste chceli dosiahnuť obzvlášť intenzívny výsledok, zaveste pomaranč s klinčekmi nad radiátor.

 

Ocot pri vyprážaní

Ak vám prekáža pach, vyparujúci sa pri vyprážaní rezňov, syra alebo hranolčekov, nalejte do misky trochu octu a postavte ju čo najbližšie k sporáku. Ocot nasaje a neutralizuje všetky neželané výpary, ktoré vám vzniknú pri vyprážaní.

Bonusové tipy

Vôňa z kozuba

Keď hodíte do kozubu alebo krbových kachieľ citrónovú kôru, získate príjemnú vôňu v byte alebo dome.

Proti cigaretovému dymu

A sa v izbe veľa fajčí, zapáľte sviečku. Zmierni cigaretový dym.

Tlačiť Diskusia