Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Matke sa podarilo schudnúť za krátky čas 25 kg: To všetko počas starostlivosti o bábätko

13.02.2018 pkr

Päťnásobnej mame sa podarilo schudnúť 25 kíl počas šiestich mesiacov! Zvládla to v období, keď sa starala o novorodeniatko.

Odhodlaná matka ukázala, že sa to dá aj počas starostlivosti o novorodenca. 7 obrázkov vo fotogalérii Odhodlaná matka ukázala, že sa to dá aj počas starostlivosti o novorodenca.

Angela Martin (39) získala s každým novým tehotenstvom niekoľko kilogramov navyše. Kým mala dieťa číslo päť, vážila už 90 kg. Zaneprázdnená mama málo jedávala, pretože jej vlastné zdravie bolo na spodku priorít popri starostlivosti o početnú rodinu. „Dlho som nejedla a keď som potom umierala hladom, siahla som vždy po najrýchlejšom a najsýtejšom jedle, aké som mohla nájsť. Jedla som veľa bieleho chleba a sladkostí. Každý deň som mala čokoládu a vôbec som necvičila, ak nerátame beh za deťmi.“

Angela sa cítila neustále unavene a letargicky. Keď dovŕšil jej najmladší synček šesť týždňov, vedela, že musí podstúpiť zmenu. „Uvedomila som si, že sa nedokážem starať o päť detí, keď som stále unavená. Vstávala som s pocitom, že som vôbec nespala. Nechcela som tak žiť.“ Jej prvým krokom bolo cvičenie trikrát do týždňa s kamarátkou, ktorá mala tiež početnú rodinu, preto si dokonale rozumeli. To spôsobilo, že sa na spoločné cvičenie naozaj tešila a žiadne nevymeškala. Angela, ktorá nikdy necvičila, sa tejto činnosti zrazu venovala šesť dní v týždni. Tri dni s kamarátkou a zvyšné tri dni volila prechádzky. Tie neskôr prerástli do pravidelného behu.

Najväčšia zmena nastala, keď zo svojho jedálnička vylúčila všetko spracované jedlo a cukor. Začala sa zameriavať na celozrnné potraviny, svoje porcie obohacovala ovsenými vločkami, banánmi, mandľami, tuniakom, špenátom, vajíčkami, sladkými zemiakmi, zelenou zeleninou a chudými proteínmi. Začiatky neboli jednoduché, najmä keď to musela zvládať popri starostlivosti o novorodeniatko. Po dvoch týždňoch však ucítila prvé zmeny. „Odstavenie cukru malo dramatický efekt na moju myseľ a energiu. Odkedy začalo z váhy ubúdať, cítila som viac energie. Každé cvičenie, prechádzka a beh sa stali príjemnejšími.“ Po desiatich týždňoch schudla pätnásť kíl. Rozhodla sa dať dolu ďalších desať! Dnes váži už len 65 kg a žiari energiou, ktorej má viac než pred piatimi pôrodmi. Pokračuje v cvičení šesť dní v týždni a raz za týždeň si ide poriadne zabehať.

Skĺbiť cvičenie s deťmi sa jej podarilo za pomoci spomínanej kamarátky, s ktorou cvičia spoločne, kým okolo pobehuje hŕba ich detí. Ostatným mamám radí: „Nečakajte na ten správny čas. Nečakajte, kým dieťa zaspí, kým bude kôš na bielizeň prázdny, kým sa budete cítiť menej unavene, pretože k tomu nedôjde. Urobte si plán, no buďte flexibilné a ak chcete,  zahrňte doňho rodinu a deti. Nájdite si desať minút trikrát denne, ak je to ľahšie, tak nájdite priateľku, s ktorou to budete zdieľať. Hlavne nájdite niečo, čo vám bude sedieť dlhodobo!“

Fotografie jej premeny nájdete v galérii >>>

Tlačiť Diskusia