Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Význam proteínov pri chudnutí a športe

PR článok 12.02.2018 Casprezeny.sk

PR článok 8 obrázkov vo fotogalérii PR článok

Proteíny (bielkoviny) sú neodmysliteľným doplnkom výživy športovcov, pri bodybuildingu, fitness, diétach, ako i zdravej výživy. Napomáhajú rastu a udržaniu svalovej hmoty a zvýšeniu výkonu. Obsahujú esenciálne aminokyseliny, ktoré telo samo nedokáže vyprodukovať a potrebuje ich k svojmu životu.

Chudnutie s proteínovou diétou

  PR článok 8 obrázkov vo fotogalérii PR článok

Predpoklad, že vyšším podielom proteínov v strave dokážeme predchádzať obezite a tiež liečiť metabolický syndróm, cukrovku typu II a aterosklerotické kardiovaskulárne choroby, získava stále väčšiu podporu medzi verejnosťou aj vo vedeckej obci.

PR článok 8 obrázkov vo fotogalérii PR článok

Výskum v ôsmich európskych mestách skúmal vplyv zvýšeného podielu proteínov, zníženia sacharidov a výšku glykemického indexu na telesnú hmotnosť a jej udržanie. Najvýznamnejší prínos štúdie spočíva v poznatku, že diéta s vyšším obsahom proteínov a nízkym glykemickým indexom predchádza zvýšeniu hmotnosti, má priaznivé účinky na chudnutie, krvný tlak, krvné lipidy a zápaly. Štúdia tiež konštatuje, že proteínová diéta v kombinácii so sacharidmi s nízkym glykemickým indexom je pri chudnutí účinnejšia ako nízkotučná diéta s vysokým obsahom sacharidov. Mierne zvýšenie obsahu proteínov a tomu úmerné zníženie obsahu sacharidov v kombinácii so sacharidmi s nízkym glykemickým indexom napomáhajú úbytku a následnému udržaniu telesnej hmotnosti. Zistenia tiež napovedajú, že zníženie krvného tlaku možno lepšie udržať zvýšením príjmu proteínov na úkor sacharidov.

PR článok 8 obrázkov vo fotogalérii PR článok

Zákazníkmi overená firma gouté ponúka širokú paletu chutných bielkovinových jedál a nápojov za prístupné ceny. O účinku diéty gouté svedčí mnoho spokojných zákazníkov. Proteínovú diétu a proteíny pre športovcov kúpite v eshope www.goute.eu

Športová výživa - proteíny pre športovcov

PR článok 8 obrázkov vo fotogalérii PR článok

Okrem sortimentu proteínovej diéty nájdete v ponuke eshopu proteíny pre športovcov prémiovej kvality, ako i originálne, prirodzené príchute.

Srvátkové proteíny WPC 80 špičkovej kvality sú certifikované v Nemecku. Vyznačujú sa výbornou rozpustnosťou a ľahkou stráviteľnosťou. V každom stupni výroby sú použité výlučne špičkové prvotné suroviny, preto srvátkové proteíny goute neobsahujú balastné látky, farbivá, zahusťovadlá, činidlá, umelé vitamíny, aspartám, cyklamát, acesulfám, soľ, antioxidačné látky ani priemyselné arómy nižšej kvality. Všetky receptúry a príchute sú vyhotovené priamo u výrobcu bez použita lacnejších priemyselných alternatív. Výsledok zákazník pocíti pri ochutených proteínoch, ako i v jedinečných príchutiach, ktoré sa rozzmiešavajú s neutrálnym WPC, resp. s inými zdrojmi proteínov. Ide o jedny z najlepších príchutí k proteínom na trhu vyrobených z prírodných zdrojov a vhodných i pre vegetariánov.

Recept: 3 g príchute môžete rozmiešať v 300 g tvarohu alebo spolu s 30 g neutrálneho proteínu rozmixovať v 300 ml vody či mlieka.

Detoxikujte organizmus s chlorellou

PR článok 8 obrázkov vo fotogalérii PR článok

Mimoriadne výživným zdrojom proteínov je chlorella. Medzi priaznivé účinky chlorelly patrí detoxikácia organizmu - viaže na seba toxíny a ťažké kovy, ktoré sú zdrojom mnohých chorôb: kĺbových, srdcovocievnych ochorení, zníženej imunite, degeneratívnych chorôb nervového systému, zápalov, rakoviny. Vďaka vysokému obsahu železa je konzumácia chlorelly vhodná pri chudokrvnosti. Výskumom bolo dokázané, že chlorella znižuje obsah telesného tuku a cholesterolu.

Tlačiť Diskusia