Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ako pripraviť tú najlahodnejšiu praženicu? Stačí pridať jednu ingredienciu a bude sa rozplývať na jazyku

16.02.2018 Ivana Sladkovská

Praženica nemusí byť suchá a nudná. Stačí pridať jednu ingredienciu a bude luxusná.

Ako pripraviť praženicu tak, aby bola mäkká a zároveň prepečená? 3 obrázky vo fotogalérii Ako pripraviť praženicu tak, aby bola mäkká a zároveň prepečená?

Pri príprave praženice máme často na výber iba dve možnosti. Buď zariskujeme a vajíčka sa neprepečú, alebo bude príliš suchá. Existuje však metóda, ktorú používajú aj šéfkuchári v luxusných hoteloch. Vďaka nej budú vajíčka mäkké a pritom prepečené.

Vajíčka si rozmiešajte v miske so soľou a korením. 3 obrázky vo fotogalérii Vajíčka si rozmiešajte v miske so soľou a korením.

Najskôr dajte do panvice rozpustiť kúsok masla. Vajíčka si rozmiešajte v miske so soľou a korením. Dajte ich na panvicu a na slabom ohni miešajte. Vznikne vám kašovitá hmota, ktorá sa začne meniť na kúsky praženice.

Vyskúšajte metódu, ktorú používajú aj šéfkuchári v luxusných hoteloch. 3 obrázky vo fotogalérii Vyskúšajte metódu, ktorú používajú aj šéfkuchári v luxusných hoteloch.

V tej chvíli vypnite sporák a zamiešajte lyžicu smotany na šľahanie. Tá vajíčka ochladí, zastaví tepelnú úpravu a dodá vlhkosť.

Tlačiť Diskusia (3)