Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

5 vecí, ktoré ste o sexe doteraz ani len netušili: Vyholiť sa tam dole či radšej nie? Toto vás presvedčí!

17.04.2018 KaD

Keď ide o sexuálne zdravie, myslíme si, že už všetko vieme, ale je to naozaj tak? Čo je skutočná pravda?

Človek sa so sexuálnou túžbou nerodí, ale postupne sa stáva sexuálne žiadostivým. 5 obrázkov vo fotogalérii Človek sa so sexuálnou túžbou nerodí, ale postupne sa stáva sexuálne žiadostivým.

1. Klitoris je drobný kráľ rozkoše

Väčšina ľudí si myslí, že klitoris je naozaj malá zóna vagíny, vďaka ktorej pociťujeme rozkoš. No pravda je taká, že to, čo vidíme, je len vrchol ľadovca. Klitoris sa totiž ťahá hlboko do panvy a začína sa vlastne tam, kde sa u mužov začína penis. Podľa odborníkov sú totiž dievčatká a chlapci čo sa týka genitálií až do 12. týždňa vývoja embrya totožné a môžu sa z nich vyvinúť buď ženské alebo mužské orgány. 

  Stavíme sa, že niektoré fakty o sexe a vagíne ste doteraz nepočuli. 5 obrázkov vo fotogalérii Stavíme sa, že niektoré fakty o sexe a vagíne ste doteraz nepočuli.

V tomto sa líšia: klitoris má až 50 x viac nervových zakončení ako penis. Nečudo, že potom aj menší tlak môže spôsobiť bolesť. 

2. Chĺpky tam dole zvyšujú sexuálnu rozkoš

Možno sa vám páči vyholené okolie pohlavných orgánov a myslíte si, že je to viac sexi. Ale keď si tam dole necháte nejaké tie chĺpky, pocítite úžasnú výhodu: Pri milovaní budete cítiť oveľa viac rozkoše! Chĺpky okolo vagíny totiž podľa odborníkov zvyšujú našu sexuálnu citlivosť. Ak vás bude partner hladiť po chĺpkoch tam dole, prenesú sa signály rozkoše až do nervového systému. Vyskúšajte, vraj je to jedinečné...

3.  Menštruáciu máme my ženy dohromady 6,5 roka

Tak si to spočítajme: povedzme, že krvácate raz za mesiac päť dní. To je 60 dní krvácania každý rok. Ak máte menštruáciu povedzme 40 rokov, to je spolu 2400 dní a to činí 6,5 roka počas života. 

Keď si tam dole necháte nejaké tie chĺpky, pocítite úžasnú výhodu: Pri milovaní budete cítiť oveľa viac rozkoše! 5 obrázkov vo fotogalérii Keď si tam dole necháte nejaké tie chĺpky, pocítite úžasnú výhodu: Pri milovaní budete cítiť oveľa viac rozkoše!

4. Orgazmus naštartuje vašu menštruáciu

Mali ste už niekedy sex a hneď na to sa vám spustila menštruácia? Nie ste sama. Hoci vedci netušia, prečo sa to deje, jednu teóriu predsa len majú. Ide o takzvanú teóriu sťahov, ktorá hovorí, že rovnaké spúšťače fungujú pri orgazme aj menštruácii. Takže keď zažijete orgazmus tesne pred menštruáciou, sťahy svalstva pomôžu naštartovať vyplavovanie krvi.  

5. Chuť na sex nie je vrodená

Podľa viacerých odborníkov je tvrdenie, že sa so sexuálnym apetítom už rodíme, nepravdivé. Podľa nich sa rodíme len s inštinktami, ktoré pomáhajú prežiť priamo nám – smädom, hladom či únavou. Takže hoci by bol náš život bez sexu zrejme oveľa menej vzrušujúci, určite ho na naše prežitie nepotrebujeme. Podľa niektorých vedcov je sex akousi odmenou pre náš mozog. Inak povedané, so sexuálnou túžbou sa človek nerodí, sexuálne žiadostivým sa človek stáva. 

 

Tlačiť Diskusia (2)